ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը   նոյեմբերի 18-26-ը պաշտոնական այցով կմեկնի  Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետություն, Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետություն եւ  Արգենտինայի Հանրապետություն` վերոնշյալ երկրների խորհրդարանների նախագահների հրավերներով: ԱԺ նախագահի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության  կազմում են պատգամավորներ Դավիթ Հարությունյանը, Արտակ Դավթյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Հեղինե Բիշարյանը, Մարգարիտ Եսայանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Տաճատ Վարդապետյանը:
Բրազիլիայում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպում կունենա  Ազգային կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Էնրիկե Ալվեսի հետ:  Նախատեսված է հանդիպում Բրազիլիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի հետ: Սան Պաուլոյում  ԱԺ նախագահը հանդիպում կունենա քաղաքապետ Ֆերնանդո Հադդադի եւ Բրազիլիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների  հետ:
Մոնտեվիդեոյում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպումներ կունենա  Ուրուգվայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Դանիլո Աստորիի  եւ   Ուրուգվայի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խերման Կարդոսոյի հետ :ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Մոնտեվիդեոյում կհանդիպի Ուրուգվայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ :
Բուենոս Այրեսում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպումներ կունենա  Արգենտինայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի եւ Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսի հետ: Աժ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում կունենա նաեւ արգենտինահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ :

Делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, 18-26 ноября будет находиться с официальным визитом в Федеративной Республике Бразилия, Восточной Республике Уругвай и Аргентинской Республике – по приглашению председателей парламентов указанных стран. В составе официальной делегации – депутаты Д.Арутюнян, А.Давтян, Н.Зограбян, А.Рустамян, Э.Бишарян, М.Есаян, С.Фарманян, Р.Мурадян, Р.Акопян, Т.Вардапетян.
В Бразилии Председатель НС О.Абраамян встретится с председателем Палаты депутатов Национального конгресса Э.Алвесом. Намечены встречи с депутатской группой дружбы Бразилия – Армения. В Сан-Паулу спикер НС встретится с мэром города Ф.Хаддадом и представителями местной армянской общины.
В Монтевидео О.Абраамян встретится с  вице-президентом, председателем Сената Уругвая Д.Астори и председателем Палаты представителей парламента Уругвая Х.Кардосо. Спикер НС РА встретится также с представителями армянской общины Уругвая.
В Буэнос-Айресе Председатель НС РА О.Абраамян встретится с вице-президентом, председателем Сената  Аргентины А.Буду и председателем Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины   Х.Домингесом. Делегация, возглавляемая спикером НС, встретится также с представителями местной армянской общины.